Zákaznícka podpora:babooli@babooli.sk

Tencel ako kráľ hebkosti

Osušky z Tencelu, ktoré prekročili pohodlie 100% bavlny

Jemná detská pokožka, nie len u bábätka, ale aj staršieho dieťatka reaguje citlivo na každý minimálny dotyk podráždením. Faktorov je viac, ku ktorým sa pridružuje ako pigmentácia, tak aj exémy, či iné imunologické ochorenia. 
Koža sa od narodenia vyvíja a plní množstvo funkcií ako je ochrana, izolácia, zmysly a tiež termoregulácia.  Koža je akýmsi milníkom medzi vylučovaním a vstrebávaním a je v najbližšom kontakte s prostredím. Preto je dôležité sa o ňu starať už od narodenia bábätka.

mceclip0-39
Detská pokožka nie je pokožka dospelého


V priemere je totiž asi 5x tenšia a obsahu o cca. 80% viac H2O ako koža dospeláka, čo spôsobuje je vláčnosť a mäkkosť. Až časom získava obranyschopnosť a a ochrannú bariéru. Preto je mimoriadne dôležité a zároveň rozhodujúce ako sa k pokožke dieťatka správame, pretože aj minimálne poškodenie môže narušiť jej funkciu, spôsobiť rozvoj infekcie, aj alergie.

BANNERY_DOPLNKOVÉ_osusky-z-tencel_320x

 

 

Zodpovedný prístup k pokožke bábätka prinesie želané ovocie v jeho celom živote

Na trhu sa denne stretneme s obrovským množstvom materiálov. Väčšinou v prípade detí siahame po 100% bavlne, avšak ani to nie je záruka jemnosti, hebkosti a priedušnosti, keďže tkanina je zvyčajne rôzna. 
Ak hľadáte niečo skutočne hebké, priedušné, ideálne k najjemnejšej pokožke, navyše z lona prírody, potom je TENCEL® ideálnou voľbou. Aktuálne je to jednotka na trhu, čo sa materiálov týka. 

mceclip1-1

OSUŠKY Z TENCELU® od Cambrass

TENCEL® vlákno je hladké hladké a zároveň mäkučké, čím zabraňuje akémukoľvek podráždeniu pokožky. Osušky z Tencelu® od Cambrass zabraňujú tým podráždeniu pokožky ihneď po kúpaní, kým je pokožka najzraniteľnejšia. Taktiež TENCEL® textílie omnoho viac absorbujú vlhkosť než bavlnené textílie.
Navyše hovoríme aj o ekologickom procese pri jeho výrobe.
"Výroba TENCEL® vlákna je revolučná, pretože použité rozpúšťadla na výrobu sa takmer 100% recyklujú v priebehu výroby. Tento špeciálny proces dostal "Európsku cenu pre životné prostredie" zo strany Európskej únie. Je založený na solventnom procese pradenie, čo predstavuje najväčší úspech v technológii celulózových vlákien"

        IMG_20210209_192435_259                            IMG_20210209_192435_322

 

Prečo Tencel osušky od Cambrass?

Presne z dôvodov, ktoré píšeme vyššie. Osušky od Cambrass sú štvorcového tvaru s praktickou kapucňou na prekrytie hlávky, aby bolo dieťatko v 100% teplúčku. Nie len že absorbujú vlhkosť po kúpaní, ale držia dieťatko v najhebkejšom objatí, akoby v ľahkej pavučinke, ktorá je 100% šetrná k pokožke. 
Osušky Cambrass nájdete u nás v rôznych farebných prevedeniach a vzoroch vo vľkostiach 100x100 cm a 80x80 cm.

Bez názvu

WWW.BABOOLI.SK
Výhradný dovozca a distribútor pre SR a ČR značky Cambrass priamo zo španielskej Valencie.